Śmieci

przez | 22 czerwca, 2020

W związku z licznymi zapytaniami o podstawienie pojemników na śmieci wyjaśniamy, że opłatę, którą zbieraliśmy na poczet opłat ogrodowych 150 zł, nie dotyczyła śmieci. Śmieci jest to ogromny koszt, który powinien być zatwierdzony na walnym zebraniu. Najkorzystniejszą cenę zaproponowała firma hetman:

Pojemnik 1100 litrów na odpady zmieszane 183 zł
Pojemnik 240 litrów na papier/szkło/plastik 60 zł
Pojemnik 240 litrów na szkło 60 zł

W zeszłym roku miesięcznie odbierano od nas 2 kontenery po 7m3 każdy, co daje 14 m3 śmieci na m-c.

Potrzebowalibyśmy 3 kontenery po 1,1 m3 na tydzień = 12 kontenerów na m-c , co daje kwotę 2196 zł na m-c.

Pojemniki na plastik, szkło, papier, metale 4x 240 l na tydzień, co daje 960 zł.

Łączny koszt śmieci 3156 zł na m-c.

Dodamy, że w zeszłym roku obok kontenera lądowały meble, liście, gałęzie, których nie chciano od nas odbierać. Mieliśmy ogromne problemy, aby się tego pozbyć. W tym roku znowu śmieci i liście wyławialiśmy z likwidowanych toalet.

Dodatkowo ktoś z Państwa wymieniał pokrycie dachowe, przez co do kontenera trafiła papa. Trafiał również gruz. Za TYLKO samą papę i trochę gruzu, w jednym tylko miesiącu zapłaciliśmy ekstra 800 zł.

Przypominamy, że w zeszłym roku zbieraliśmy 180 zł na ogród co daje 15 zł miesięcznie. Za 15 zł nie można utrzymać miesięcznie ogrodu, zamówić kontenery na śmieci, gałęzie, liście, skosić rowy i trawniki, a na koniec zrekompensować straty w prądzie etc.

Poza tym zarząd pracuje społecznie. Wg standardów PZD obowiązkiem jest wypłacanie Zarządowi stałych wynagrodzeń.

Jeśli brać za przykład ogród najbliższy nas to ogród w Odrano Woli zrezygnował ze śmieci po 2 tygodniach, gdyż do pojemników na segregację trafiały gałęzie i odpady, których tam nie powinno być. Teraz 2 razy do roku mają podstawiany kontener na liście. Opłaty ogrodowe na tym ogrodzie wynoszą 350 zł rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.