Obowiązki działkowców

przez | 24 maja, 2020

Przypominamy o rzeczach, o które powinien zadbać każdy działkowiec:

  1. Koszenie traw w alejce i rowach melioracyjnych w granicach działki do połowy szerokości alejki, gdy do niej przylegają działki po obu stronach i na całej jej szerokości, gdy do niej przylegają działki z jednej strony. Dla poprawności stosunków sąsiedzkich i dbania o pozytywny wizerunek działkowców warto wybrać odpowiednie godziny koszenia trawy. Zalecane są godziny przedpołudniowe.
  2. Przycinanie gałęzi, które wystają poza teren działki.                 
  3. Ogrodzenie działki nie może przekraczać wysokości 1 metra i powinno być ażurowe.
  4.  Żywopłoty rosnące przy granicy działki z alejką (drogą wewnętrzną) nie mogą przekraczać wysokości 1 metra i muszą być prowadzone w ten sposób, aby nie przerastały poza granicę działki.            
  5. Gatunki i odmiany drzew owocowych słabo rosnących i karłowych należy sadzić w odległości co najmniej 2 metrów od granicy działki.
  6. Istnieje obowiązek posiadania kompostownika.
  7. W przypadku, gdy działkowiec posiada grube gałęzie lub drzewa do zutylizowania, informujemy, że istnieje możliwość oddania ich na ul. Chrzanowskiej w Grodzisku Mazowieckim.
  8. Są także do wypożyczenia maszyny do rozdrabniania gałęzi. Koszt zależy od wielkości maszyny, ale taka maszyna, która spełni swoją rolę i rozdrobni gałęzie grubości 2-3 cm, wynajęcie oscyluje w granicach 50-100 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *