Droga przez ROD

przez | 7 lipca, 2021

W dniu 5 lipca odbyło się spotkanie z Urzędem Miasta w sprawie planowanej drogi. Reprezentacja ROD składała się z 2 członków zarządu i jednej osoby będącej działkowcem i zarazem członkiem zwyczajnym PZD.
Plany drogi, z którymi mogliśmy się zapoznać po raz pierwszy, powstały na początku 2019 roku. Okazało się, że nie można zmienić nic w projekcie. Mieliśmy oczekiwania, że powstaną parkingi i ogrodzenie terenu ROD, ale nic takiego nie było w planach. Zatem zadanie dla Nas (Zarząd), by wymóc na PZD, które otrzyma od Miasta odszkodowanie za odebrany teren, dofinansowanie na budowę parkingów i ogrodzenia. Dodatkowo chcemy, by po inwestycji powstało w dwóch miejscach ujęcie wody pitnej (rozliczanie wg wskazać wodomierza) oraz by powstały hydranty z wodą na potrzeby akcji gaśniczych.
Miasto deklaruje pomoc, natomiast pojawiają się utrudnienia natury prawnej, związane z inwestycjami na terenach nienależących do Miasta. Pan Burmistrz ma pomysły jak nam pomóc, ale dużo rzeczy zależeć będzie, jakie podejście będzie miał nasz związek PZD.

droga

2 myśli nt. „Droga przez ROD

 1. Działkowiec

  To może warto rozważyć wystąpienie z PZD i działać na własne konto. Dofinansowanie z PZD można bez problemu dostać (nie trzeba nic” wymóc “), tylko należy złożyć odpowiedni wniosek w odpowiednim czasie. Wiele ogrodów z tego korzysta.

  Odpowiedz
  1. ZARZĄD

   Należy dodać, że wsparcie PZD do 20 tys zł, dla tych ogródków które w ostatnim czasie 5 lat nie składały wniosków o bezzwrotną pożyczkę.
   Warunek kolejny to musiałoby odbyć się walne zebranie.
   20 tys zł to zdecydowanie za mało, a PZD otrzyma wielotysięczne odszkodowanie z którego jak na razie nasz ogród nie skorzysta. Nikt z PZD nie stwierdził, że jak otrzymają odszkodowanie to my coś z tego dostaniemy. My nawet z PZD zostaliśmy pozbawieni możliwości potrącenia sobie za te działki, które nie płacą od wielu lat opłat, a maja tymczasowa działkę i otrzymają odszkodowanie. Jedyna odpowiedź brzmiała- możecie iść do sądu…. Co do inwestycji to potrzebujemy ok 0,5 km ogrodzenia i do tego parkingi i nowe 4 bramy. Te 20 tys nie starczy nawet na jedną nitkę ogrodzenia z jednej strony. Jedna brama to koszt 7-10 tys.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.