Rozpatrzenie ofert dot. wymiany podliczników.

przez | 29 marca, 2021

Zrobiliśmy rozeznanie wśród lokalnych firm co do kosztów wymiany podliczników.
Zapytaliśmy o cenę wymiany jednego licznika wraz z kosztami pracy:
Firma nr 1- przy zamówieniu 100 szt. 333 zł od łącza., za 200 szt. 272 zł od łącza.

Firma nr 2- 221 zł od łącza

Firma nr 3- przy jednorazowym zamówieniu min 100 szt. podliczników- 155 zł od łącza z podlicznikiem bez certyfikatu, 165 zł z podlicznikiem z certyfikatem.

Wybraliśmy Firmę nr 3, pod którą krył się nasz dotychczasowy gospodarz.

Wybór był nie tylko najkorzystniejszy pod względem ceny, ale wzięliśmy pod uwagę to, że sami dokładnie nie wiemy, do kogo należy które przyłącze. Przez wiele lat nasz Ogród w tej kwestii popełnił wiele zaniedbań, pozwalał na wiele podłączeń „ na dziko ”, bez stosownej ewidencji, pozwalano działkowcom samodzielnie ingerować w skrzynki.  Przez to wymiana podliczników nie jest trywialna. Potrzeba włożenia dużo siły i czasu. Gospodarz jest na miejscu i zapewne będzie łatwiej umówić się na termin wymiany.
Podejrzewamy, że firmy, które brały udział w zapytaniu ofertowym przypuszczały, że wejdą na działki i bez sprawdzania kto jest właścicielem przyłącza, dokonają tylko samej wymiany.
Taki bałagan w skrzynkach, który mamy obecnie doprowadził m.in. że projekt wymiany skrzynki w 2019 r musiał zostać okrojony o wymianę podliczników. Z wymianą taki projekt trwałby wiele miesięcy. Będziemy mieli w końcu nowe podliczniki i z tego należy się cieszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.