PODNIESIENIE OPŁATY STAŁEJ ZA ENERGIĘ

przez | 29 marca, 2021

Podjęliśmy decyzję o podniesieniu opłaty stałej doliczanej do prądu z 20 na 30 zł. Zadaniem tej opłaty jest pokrywanie strat pomiędzy tym, co wpłacają działkowcy, a tym, jaką fakturę wystawia Zakład Energetyczny. Szczegóły w Uchwale nr 10, którą znajdziecie obok.

Niniejszym wzywamy działkowców, którzy użytkują prąd elektryczny i nie partycypują w opłatach stałych o złożenie w skrzynce ogrodu oświadczenia z podaniem nr działki, z której pobierają energię na zasadzie użyczenia.
Na oświadczenia czekamy do 30 kwietnia. W przeciwnym wypadku zastosujemy §4 Uchwały nr 10.

Z  użyczeń prądu pozwalamy korzystać tylko, jeśli ktoś nie posiada własnej altany lub faktycznie  dany działkowiec dość mocno uargumentuję korzystanie z takiej sąsiedzkiej pomocy.

Każda działka ma posiadać swój licznik i swój korek w skrzynce.
Jeśli jakaś działka nie posiada swojego przyłącza w skrzynce, pozostaje w tej chwili ponieść opłatę przyłączeniową w wysokości 250 zł, a dodatkowo należy doliczyć koszt zakupu materiałów, którymi są bezpiecznik, zabezpieczenie + koszt pracy elektryka i oczywiście koszt podlicznika.
W 2019 zostały wymienione skrzynki i jeśli któraś działka korzystała z prądu nie zgłaszając tego Zarządowi, być może będzie konieczna wymiana skrzynki na większą. Działkowcy Zapłacili już za skrzynki spłacając projekt wymiany skrzynek z 2019 roku !! My nie zamierzamy ponownie płacić z naszej wspólnej kasy za wymianę skrzynki.

W tej chwili  w 2020 roku ponieśliśmy straty ok 2,5 tys zł, lecz należy zaznaczyć, że bez opłat stałych ogród poniósłby stratę ok 6 tys zł !!!!. Wg ekspertów straty, które generuje prowadzenie kabli w ziemi, łącznie z kosztem działającej lampy  przy biurze, powinny wynosić 500-1000 zł. Gdyby wszyscy płacili za prąd i nie kradli energii, wystarczyłaby opłata stała w wysokości 4 zł. W latach ubiegłych straty można było tłumaczyć dodatkowo starymi, żeliwnymi skrzynkami, które miały często przebicia na obudowę.

uchwala-opl.stala_

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.