Zamknięcie bram.

przez | 21 listopada, 2022

W grudniu 2022r. zostaną zamknięte bramy wjazdowe, by w okresie, w którym teren jest często podmokły i na działkach przebywa niewiele osób, by na wiosnę nie okazało się, że mamy zniszczone alejki i nie wiadomo, kto się do tego przyczynił.
Bramy otworzymy na wiosnę.

Czy bramy powinny być zamykane na zimę?

33 myśli nt. „Zamknięcie bram.

 1. dzialkowiec

  Witam Uwazam ze poto sa zrobione parkingi zeby mozna bylo wjezdzac na dzialki i tak te alejki sa zniszczone . Sa takie osoby ze zawsze cos maja do pracy na dzialce nie tylko w okresie wioseny To nie jest was wlasny forwarg takie sprawy uzgadnia sie z dzialkowiczami Pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. Anna

   Ja przypomnę ,że działki to nasze wspólne dobro a większość osób zmotoryzowanych dba tylko o siebie. Wjezdzają kiedy chcą ,gdzie chcą przez to zamiast alejek mamy jedne wielkie doły. Napomknę jeszcze iż większośc tych osób ma problem z zamykaniem bramy po wjeżdzie , praktycznie przez całe lato bramy były otwarte- po co więc są klucze ?

   Odpowiedz
   1. Działkowiec

    Pani Anna opisuje czarno na białym. Alejki to jest nasze wspólne dobro…. A niektórzy podjeżdżają pod działkę nie zwracając uwage6 że pogoda jest deszczowa….

    Odpowiedz
 2. Dzialkowiec

  nie jestem zwolennikiem tego zarządu ale w tym przypadku zgadzam się z decyzją o zamknięciu w ogóle powinno być ograniczenie wjazdowym niektórzy wjeżdżają tylko reklamówka albo umyć samocho

  Odpowiedz
 3. działkowiec

  Bramy można zamykać gdy zapewniony jest parking przed tą bramą. Rozumiem że ewentualne mandaty za parkowanie na ulicy mam kierować do zarządu i Państwo to opłacicie. Czym innym jest wjazd w alejki a czym innym na parking. Poza tym macie Państwo kamery więc proszę analizować kto wjeżdżał regularnie na działkę i niech naprawia alejkę skoro nie potrafi z niej korzystać.
  Ponadto modyfikowaliśmy instalacj elektryczną na działkach aby można było korzystać z działki przez cały rok!!!
  Nie mam zamiaru za każdym razem gdy przywiozę coś ciężkiego – nosić to na działkę na plecach od furtki albo prosić się szanownych Panów zarządców o łaskawe otworzenie bramy wjazdowej.
  Osobiście mam już dość Państwa zarządzania polegającego na dyktaturze. Nie konsultujecie Panowie niczego z działkowcami tylko działacie jak wam się podoba. Mam nadzieję że to już ostatni sezon – zakładam że za 30 tysięcy rocznie znajdziemy kogoś bardziej kompetentnego.

  Odpowiedz
  1. Działkowiec

   Też jestem działkowcom. Ale uważam że bramy na okres zimowy słusznie została podjęta uchwała. Jak wyżej nadmienila pani działkowicz. Całe lato bramy były otwarte. Bo panicz nigdy nie zrobił tego co powinien. A żali się bo Zarząd to czy owo….Jest możliwość być w , zarządzie proszę podać dane a zagłosuje jako działkowiec.
   . Wspomnę że jako stary działkowiec obserwuję od początku powstania działek. Wtedy to się działo…. Kupa śmieci i kible z epoki Gierka.

   Odpowiedz
  2. Działkowiec

   Szanowny panie otwórz oczy. Był na WZ. i 30 tyś. to jest sumą którą się rozdziela na inne funkcje. Skarbnik 5 tyś brutto gospodarz12.5 tyś brutto i Zarząd 12.5 tyś brutto. Czy tyle bierze Zarząd? Chodźmy na WZ tak jak ja chodzę mimo wieku..

   Odpowiedz
  3. Działkowiec

   Myślę że pańskie pojęcie podejścia do tematu jest to dyktatura. Trzeba się podporządkować przepisom i decyzji wybranego Zarządu. Parking to forma korzystania z terenu a nie piracka jazda poza sezonem. Przywieźć owszem każdy ma klucz. Nikt nie będzie stał na straży i pilnował kto co przywozi na działkę. U szanownego pana też dzieci w domu rządzą. Jeśli tak to gratuluję. Mam 25 lat działkę i cieszę się że wreszcie jest porządek i ład.Partyzsntka z przed lat poszła do lamusa… Handel działkami też i wiele spraw na które dawaliśmy wszyscy przyzwolenie…. Dzięki Zarządowi chociaż nie jestem jego zwolennikiem. Szanuję ich trud i zaangażowanie. Dzięki temu deweloper nie zachaczy naszych działek.

   Odpowiedz
 4. Działkowicz

  Zamontowanie szlabanów przed każdą alejką załatwi sprawę. Byłam nie raz świadkiem jak pewien pan z następnej alejki jeździł naszą by swojej nie rujnować. Może to wydatek ale problem rozwiąże a my będziemy mogli parkować na naszych parkingach.

  Odpowiedz
 5. Zarząd ROD

  Jeśli mamy się o wszystko pytać działkowców, to musielibyśmy zorganizować walne spotkanie za każdym razem jak chcielibyśmy coś zrobić. Po to jest wybrany Zarząd by nie musiał pytać się wszystkich o wszystko. Zbliżają się wybory proszę zgłosić się do “Zarządzania”. Fajnie się narzeka prawda, to też dzięki nam, bo wcześniej nie było takiej strony “do narzekania” . Choć nie widzę potrzeby się nikomu tłumaczyć, wyjaśnię, że:
  1. Alejki są zniszczone właśnie przez te osoby, które nie patrząc na pogodę, czy jest mokro, czy nadaje się alejka do jazdy, wjeżdżają chcąc wwieźć ciężkie rzeczy. Gdybyście Państwo stosowali się do zasad, bramy byłyby otwarte- proste.
  2. bez przerwy nie zamykacie Państwo bram. Chodzą osoby postronne, zaglądają na działki, a później są włamania.
  3. nie mamy czasu ani możliwości analizować kto wjechał na teren, ponieważ nie znamy Państwa numerów rej. pojazdów. Gdy będą bramy na pilota i będzie konieczność podania numeru rej. pojazdu skorelowany z numerem działki, będzie można stwierdzić szybko i namierzyć “delikwenta”, który niszczy alejki. Namierzy się go i dezaktywuje jego pilot do bramy- ciekawe rozwiązanie- prawda ?
  4. nie ma zakazu parkowania na ulicy. Jak będzie to otworzymy bramy. Jeśli ktoś nie zna przepisów drogowych niech nie piszę takich niesprawdzonych informacji.

  Odpowiedz
  1. Działkowiec

   Drodzy działkowcy. Jestem 20 letnim działkowcom. Więc widzę jaka jest organizacją Zarządu. Od wielu ładnych lat nie pamiętam. Widać to gołym okiem. A odnośnie zamknięcia bram to słuszna uwaga. Niestety są tacy co uważają że części wspólne czyli alejki należą do niego. Widziałem 2 lata temu jak były otwarte bramy i alejki nawet w sezonie a ponadto były rozjeżdżone na maxa. Temperatura minus a za chwilę plus… Poza sezonem wszędzie działki w Polsce są zamknięte… Bravo dla Zarządu za porządek i dyscyplinę. Pilnować każdego jest ciężko. A jest chyba 280 prawie działek…. Więc uszanujemy Zarządu decyzję bo to słuszna sprawa. Nie ma samowolki rozjrzdzonych alejek i to również dla bezpieczeństwa… Słyszałem że będą nowe bramy na identyfikator i pilot. Płacisz za działkę wjeżdżasz. Nie przestrzegasz przepisów zalegasz. Twoje miejsce przed bramą…. Pozdrawiam działkowców a przede wszystkim cały Zarząd za mądrość i decyzję…

   Odpowiedz
  2. Dzialkowiec

   mam tylko jedno pytanie dlaczego członkowie zarządu wjeżdżają jeśli jest zakaz to dotyczy wszystkich zarząd to nie święte krowy

   Odpowiedz
  3. Krzysztof

   Wszystkiego najlepszego na nowy rok
   W dniu dzisiejszym odwiedziłem naszą działkę i zauważyłem znak zakazu zatrzymywania na ulicy przed bramami.
   Piszę odnośnie postu i odpowiedzi zarządu punkt 4

   Odpowiedz
  4. Krzysztof

   Dzień dobry
   Na początku ulicy Akacjowej pojawił się nowy znak ZAKAZ ZATRZYMYWANIA B-36

   Cytat z odpowiedzi zarzádu

   4. nie ma zakazu parkowania na ulicy. Jak będzie to otworzymy bramy. Jeśli ktoś nie zna przepisów drogowych niech nie piszę takich niesprawdzonych informacji.

   Odpowiedz
  5. Dzialkowiec

   Pytanie do punktu 4
   4. nie ma zakazu parkowania na ulicy. Jak będzie to otworzymy bramy. Jeśli ktoś nie zna przepisów drogowych niech nie piszę takich niesprawdzonych informacji.
   Więc pytam zakaz jest od kilku tygodni bramy nie otwarte więc gdzie mamy parkować?

   Odpowiedz
 6. Mmmm

  witam gratulacje dla zarządu za zamknięcie bram ponieważ ludzie nie umieją dbać o zamykanie bram w nocy są pootwierane bramy także jestem za tym żeby zamykać te bramy jak jest koniec sezonu nie rozumiem ludzi co stwarzają negatywne wypowiedzi na zamknięcie bram

  Odpowiedz
 7. Mmmm

  witam warto byłoby pomyśleć o bramach od strony parkingu zamykanych na pilot żeby zawsze były zamknięte bo wiecznie są otwarte nawet latem i nocami w czasie sezonu

  Odpowiedz
 8. Mmmm

  witam to przyjeżdża tak zimową porą bramę powinien być pozamykane jak ludzie nie umiem zamykać za sobą bram

  Odpowiedz
 9. Stanisław Sprawiedliwy

  Chciałbym serdecznie pogratulować dobrego pomysłu z zamknięciem bram. Wcześniej było to praktykowane i pokazało, że można utrzymać w porządku alejki.

  Niestety, ale niektórzy zapominają, że wjazd jest tylko na chwilę w sytuacji rozładowania pojazdu np: materiałami budowlanymi i ogrodniczymi. Na części “A” w sezonie to brama chodzi jak na westernie. Otwarta po kilka dni i nocy bo ciężko wyjść i zamknąć. Teraz są pozamykane i nikt obcy się nie kręci 👍 I żeby nie było – sam też poruszam się autem i nigdy problemu nie mam. A tym którzy tak psioczą i chcą parkować w zimę to proszę albo złóżcie się na automat do bram, kupcie działkę budowlaną albo przełopatujcie trochę alejki ze śniegu skoro tak często jesteście W ZIMĘ.
  A CO WY, MARUDY ZROBILIŚCIE DLA NASZYCH DZIAŁEK DOBREGO, CO? … NO WŁAŚNIE…

  Odpowiedz
 10. Działkowiec!!!

  Jako działkowiec ROD Zagaje mogę śmiało powiedzieć, że zamknięcie bram na okres zimowy było jedną z lepszych decyzji podjętych przez zarzad. Jednak uważam, że otworzenie ich poza sezonem jest kompletnie bez sensu, działkowicze w tym okresie sporadycznie zaglądają na działki, śmiem twierdzić że bez problemu każdy znajdzie miejsce na pozostawienie na chwilę samochodu na bramie, przecież w takim okresie działki są puste. A odwiedzających można zliczyć na palcu jednej ręki. Otwierając bramy możemy narazić się na straty materialne… Powinniśmy przeanalizować czy otwarcie bramy naprawdę jest tego warte !

  Odpowiedz
 11. Pani.:)

  Jako działkowiec ROD Zagaje mogę śmiało powiedzieć, że zamknięcie bram na okres zimowy było jedną z lepszych decyzji podjętych przez zarzad. Jednak uważam, że otworzenie ich poza sezonem jest kompletnie bez sensu, działkowicze w tym okresie sporadycznie zaglądają na działki, śmiem twierdzić że bez problemu każdy znajdzie miejsce na pozostawienie na chwilę samochodu na bramie, przecież w takim okresie działki są puste. A odwiedzających można zliczyć na palcu jednej ręki. Otwierając bramy możemy narazić się na straty materialne… Powinniśmy przeanalizować czy otwarcie bramy naprawdę jest tego warte !

  Odpowiedz
 12. Krzysztof

  zarząd napisał, że jak będzie zakaz na ulicy przed działkami to otworzy bramy. Zakaz jest

  Odpowiedz
 13. dzialkowiec

  Panie prezesie dlaczego pan jest prezesem jezeli dzialkowicze pisza ze jest postawiony zakaz parkowania a pan w dalszym ciagu pisze ze nie ma zakazu Tak lamie pan prawo i naraza dzialkowcow na madaty niech sie pan zastanowi czy nie powina byc jakas zmiana

  Odpowiedz
  1. rod_zagaje Autor wpisu

   Prezes nie podejmuje samodzielnie decyzji. Zarząd zadecydował, że otworzymy bramy w marcu, zgodnie z planem, mimo postawienia zakazu. Za to są odpowiedzialni działkowcy, ponieważ nie respektują uchwał Zarządu, mówiących o zakazie wjazdu na teren ogródków po opadach deszczu. Tak się składa, że 27 marca działkowiec zniszczył strasznie alejkę i była potrzeba pomoc drogowa do auta, które ugrzęzło na niej. Zniszczenia są olbrzymie. Teraz proszę zastanowić się co by było zimą, gdy mało osób przebywa na działce. Czy jeśli nie działkowcy, dowiedzielibyśmy się o tych zniszczeniach ? NIE. Zatem proszę nie mieć do nas pretensji, tylko do swoich sąsiadów. A Przepisy o ruchu drogowym są jasne, nie parkuje się na chodniku ani nie blokuje ścieżki rowerowej. Jeśli ktoś nie zna się dobrze na przepisach, nich parkuje w miejscu, na którym stoją auta, np. na ul. Nowej, lub przy Akacjowej na publicznym parkingu, z którego jest 150 do działek. W dawnej drodze do działek na ul. Zaścianek również nie widziałem zakazu parkowania. Stamtąd jest nawet 30 m.

   Odpowiedz
 14. Działkowiec

  Starzem 25 letnim działkowca już jestem. Jak słyszę skumlanie tych co o swój tyłek tylko chcą zadbać. Płaczą narzekają nie tylko na Zarząd. Również w domu ich mają dosyć. Bo to są ludzie na etacie by uprzykrzyć życie innym. Działki i teren wspólny jest to nasze dobro. Zadbaj pomóż daj z siebie odrobinę pomocy…Zamknięcie bram było bardzo słuszna decyzja Zarządu. To nie folwark to prawda ale uchwała Zarządu .o decyzji zamknięciu bram poza sezonem. Młody nie jestem ale korzystam z parkingu od ul Nowej. Wolicie zimą płakać że wam ktoś alejkę rozjezdzil zimą albo do altanki się włamał. Wybierzcie co wolicie… Doszły mnie słuchu że wszystkie mandaty były anulowane. To prawdopodobnie ktoś z Zarządu albo prezes biegał do Straży Miejskiej. Argumentując że teren parkingu jest zamknięty na podstawie uchwały… A ci którzy płaczą niech się zastanowią. Czy nie jesteście chętni by podjąć męską decyzję wstąpić do Zarządu i działać. Ja się popatrzę i stwierdze jacy wy prężni i doskonali jesteście. Czasami pomogę w paru procentach i wiem że to moja wola…. Takie bagno jakie zastał uwczesny Zarząd to na żadnych działkach tego nie było. Teraz widać gołym okiem. ZACZNIJ OD SIEBIE A ŚWIAT BĘDZIE PIEKNIEJSZY…

  Odpowiedz
 15. Działkowiec

  Na WZ byłem przyglądałem się jak przebiega Walne zebranie…. Nawet byłem zdziwiony że był burmistrz i pani z PZD. bravo. Zawdzięczając burmistrzowi i prezesowi ZGK by na prośbę Zarządu zmęczonego prezesa . Przekonać władze że powstał błąd w projekcie..
  Nigdy nikt z zewnątrz wcześniej nie był obecny na WZ.. Doszły mnie też słuchy by powstały parkingi na terenie działek. Zarząd prosił Urząd Miasta i dołożył wszelkich starań Byśmy mieli gdzie parkować. . Ja nie mam samochodu ale syn mnie przywozi. Dzięki czemu parkujemy w sezonie…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.