Teren ogrodu uprzątnięty z gałęzi.

przez | 14 marca, 2020

Z pomocą Urzędu Miasta zakończyły się prace związane z uprzątaniem terenu z gałęzi, liści i śmieci, które leżały na stertach przy biurze i w centralnej części w miejscu planowanej drogi.
Pierwsze prośby i pisma do magistratu zostały wystosowane w czerwcu 2019. W międzyczasie szukaliśmy prywatnych firm, które chciały podjąć się tematu uprzątnięcia terenu z gałęzi. Dużą niewiadomą było to, co znajduje się pod gałęziami. Firmy proponowały wstępne pomoc za cenę od 7 do 20 tysięcy złotych. 
Często cena zależała również od tego, czy zagwarantujemy ze swojej strony osoby do pomocy przy sprzątaniu.

W listopadzie dowiedzieliśmy się, że wspaniali Urzędnicy naszego pięknego miasta zatwierdzili pomoc dla ogrodu. Bezpłatnie zlikwidowali sterty gałęzi, liści przy biurze i w pasie planowanej drogi. Wywieziono kilka kontenerów śmieci, liści, gnijących od kilku lat roślin. Dzięki temu ogród odzyskał wygląd, który młodzi działkowcy mogą nawet nie pamiętać.

Szanowni Państwo, NIGDY WIĘCEJ dzikiemu pozbywaniu się gałęzi. Mogli Państwo zaobserwować w listopadzie, że podstawiono na kilka dni kontener na liście. W tym roku również będą kontenery, także na gałęzie. Nie oczyszczajcie swoich działek kosztem psucia wizerunku całego ogrodu. Będzie termin i miejsce, by takie rzeczy składować. Dbajmy wspólnie o porządek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *