Preliminiarz 2022

przez | 20 marca, 2022

Zarząd uchwala preliminarz wydatków na 2022 rok w kwocie 49 280 zł , w rozbiciu na poszczególne pozycje:

1.    Usługi telekomunikacyjne 1 800 zł

2.    Strona internetowa 360 zł

3.    Księgowość 7 600 zł

4.    Wynagrodzenia 30 000 zł

5.    Naprawa infrastruktury 1 000 zł

6.    Wymiana skrzynki elektr. 1 000 zł

7.    Fundusz reprezentacyjny 2 000 zł

8.    Korespondencja i opłaty pocztowe 720 zł

9.    Wywóz porzuconych śmieci 800 zł

10.Wyposażenie ogrodu w narzędzia 1 000 zł

11. Materiały biurowe 1 500 zł

12.Prowizje bankowe 800 zł

13.Energia zużywana w ciągach komunik. + biuro 700 zł

11 myśli nt. „Preliminiarz 2022

 1. działkowiec

  Wynagrodzenia? Dla kogo w takiej kwocie bo widzę że księgowość jest osobno? 30 000 tys. niezły interes sobie panowie robicie na tych działkach.
  Materiały biurowe 1500? Za co się pytam?
  fundusz reprezentacyjny 2000? W ROD ? Naprawdę, widzę że wasza wyobraźnia nie zna już granic
  Usługi telekomunikacyjne 1800? Przeciez nawet nie ma telefonu do zarządu?
  Ludzie dalej bedziemy pozwalać żeby brali kasę na lewo i prawo? Bo tutaj to już jest gruba przesada!!!

  Odpowiedz
 2. działkowiec

  60 % kosztów to wynagrodzenia? Państwa bezczelność przekracza już granice przyzwoitości.
  Co będziecie Państwo robić w ramach tego wynagrodzenia?
  – rozumiem że ktoś będzie tam na pełnym etacie siedział w nowowyszykowanym biurze?

  Usługi telekomunikacyjne 1 800 zł – robimy hotspot na ogródkach?
  Fundusz reprezentacyjny 2 000 zł – alkohol i papierosy na wyposażenie biura?

  Materiały biurowe 1 500 zł – skoro już kupiliście laptopa to po co wam materiały biurowe – może czas przejść w stronę e-rod?

  13.Energia zużywana w ciągach komunik. + biuro 700 zł A ile będziemy płacić jak zrealizujecie swoje pomysły z oświetleniem? Ludzie głosowali za tym pomysłem bo zapewne myślą że będzie to utrzymywane przez miasto?

  Szanowny zarządzie proponuję przestać traktować ogród działkowy jak prywatny folwark i zacząć konsultować swoje pomysły z działkowcami.

  Odpowiedz
 3. Dzialkowiec

  Jedni wcześniej robili co chcieli a teraz to już przesada dobralo się kliku do żłoba i chcą wydoić co się da pensje 30000 za co usługi telefoniczne 1800 ile tych telefonów wcześniejszą Komisja rewizyjna niedopuszczona do sprawdzenia dokumentów wybrano sobie taką która nic nie będzie widziała żadnych nieprawidłowości a oni będą robić tylko co im będzie pasować panowie nie macie żadnego honoru

  Odpowiedz
 4. zajkowskahanna621@gmail.com

  Skandal, skandal, skandal. Przegieliście panowie. Panie Prezesie, zarządzimy kontrolę, proszę już się zacząć bać.

  Odpowiedz
 5. Działkowiec

  Jako wieloletni działkowiec od 1996 roku. To stwierdzam że najlepiej to działkowcy by chcieli wszystko za darmo. Jeśli tyle lat brali wynagrodzenia czyli nagrody kilkanaście tysięcy za nieróbstwo. I dodatkowo pracę na zlecenie jako stary Zarząd. To nie dziwię się że nigdy nic nie było wykonane na działkach. Był nieład i zero modernizacji na ogrodach. Sam kiedyś bym się utopił w tym antycznym kibelku. Widać okiem bez pokazywania palcem. Że nastąpiły zmiany. Mimo że jestem starym dzialkowcem. Nie chciał bym zarządzać na działkach. Bo niektórzy by nie tylko niedocenili ale by mnie opluwali jak szkalują nowy Zarząd….

  Odpowiedz
 6. działkowiec

  Usługi telekomunikacyjne?dla Was czy działkowców? Bo nigdzie nie jest podany ogólnie dostępny numer telefonu. Dziwi mnie to że z zarządem można rozmawiać tylko drogą mailową.

  Odpowiedz
 7. rado

  Jestem zarządcą Wspólnoty Mieszkaniowej i u nas nie ma żadnego funduszu reprezentacyjnego ale na działkach z pewnością musi być w kwocie 2000 tyś złotych. Tylko ciekawe na co pojadą pieniądze.Mam nadzieję że się pochwalicie.

  Odpowiedz
 8. Działkowiec od samego powstania ogrodu

  Proszę o przedstawienie, rozliczenia wydatków za 2021 rok jeszcze przed zebraniem żeby można było się zapoznać.
  Pełne rozliczenie ile środków zostało wpłaconych przez działkowców plus zadłużenia oraz ile i na co było wydane, przekazane do PZD a ile zostało w gestii ogrodu i na co było wydane. Energia elektryczna oczywiście również proszę przedstawić rozliczenie. Sprawozdanie finansowe za 2021 rok proszę zamieścić na stronie internetowej, żeby każdy mógł się zapoznać przed zebraniem. A preliminarz na 2022 rok to chyba jakiś kosmita robił na niezłym dopingu – grubo żeście przeszarżowali !!!!
  Jak nie wiecie to wasze funkcje są społeczne.
  Działkowiec ze stażem od samego początku ogrodu.

  Odpowiedz
 9. Działkowiec

  Zapytałem Zarządu co to jest te 30 tyś wynagrodzenia… No to rozumiem. Pensja dla p.gospodarza również pensja dla pani skarbnik. Pozostałe wynagrodzenie dla Zarządu proponowane wytłumaczono mi proponowane. Walne zatwierdzą jak mi tłumaczono… Np. energia używana w ciągach plus biuro. Czyli przewidywania za oświetlenie które powstanie w alejach…. Następnie jak zrozumiałem telefon to nie tylko nr który ma być do dyspozycji od maja.Oczywiscie łącze internetowe jak ruter umowa na telefon i pozostałe opłaty związane z Umową między TIMOBAIL a ROD… A o sprawach tzw. pozostałych ,wasze można zapytać Zarządu tak jak ja. I jasno zrozumiałem to co chciałem wiedzieć. W zeszłym roku też w preliminarzu patrzyłem były kwoty niezrozumiałe….. Wynagrodzeń Zarząd nie brał. Pieniążki zostały… Ta cala wcześniejszą komisja rewizyjna która znam i szczekające panie. Nic nie robiły. Nawet sprawozdania nie przygotowały… Jest ta pani jedna moją niedaleką sąsiadka z komisji… Mało była zainteresowana pracą w komisji rewizyjnej… Szczula również mnie ale niepoddalem się presji. Mając 25 lat działkę widzę co się dzieje teraz a to co kiedyś…

  Odpowiedz
 10. dzialkowiec

  Czy juz nie ma ludzi uczciwych tylko mysla jak sie nachapac ostatecznie mozna cos zrobic spolecznie nic dla ogrodu tylko dla siebie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.