Preliminarz na 2021 rok.

przez | 2 kwietnia, 2021

21 marca uzgodniliśmy preliminarz na 2021 rok. 

a. księgowość 7200 zł,
b. wyposażenie biura 2000 zł (potrzebujemy nowych mebli, a w szczególności zamykanych szaf na dokumenty),
c. wymiana podliczników  16000 zł,
d. wywóz porzuconych śmieci 1000 zł,
e. naprawa infrastruktury 400 zł ( np. klamki, zamki, kłódki)
f. czyszczenie rowów 800 zł (pogłębianie, czyszczenie rowów w części nieprzylegających do żadnej z działek)
g. pensje 10000 zł,
h. nagrody 400 zł (mamy tu na myśli nagrody dla osób, które bezinteresownie, nieodpłatnie, włączają się w prace na rzecz Ogródków)
i. sprzęt dla ogrodu 800 zł,
j. materiały biurowe 400 zł (m.in. każda działka powinna mieć założoną osoba teczkę, musimy sukcesywnie co rok kupić i uzbierać 250 teczek z przegródkami, dla każdej działki),
k. fundusz reprezentacyjny 1000 zł (kwiaty, podarunki z podziękowaniem dla tych osób, które przyczyniły się do tego, że ogródki zaoszczędzają co rocznie kilkadziesiąt tys. złotych, zakup napoi, czy nawet posiłków, dla osób wykonujących nieodpłatnie dla działek większe prace, spotkania służbowe poza biurem [kawa, herbata], dojazdy na spotkania z PZD)
l. korespondencja i opłaty pocztowe 300 zł,
m. strona internetowa 360 zł,
n. usługi telekomunikacyjne 300 zł ( zakup karty SIM, byłby to nr czynny w dniach otwartych przyjęć interesantów,).

6 myśli nt. „Preliminarz na 2021 rok.

 1. Działkowiec

  Punk “m” biorąc pod u wagę samo odbieranie telefonów ,to abonament z nielimitowanymi rozmowami to koszt ok 30-50 zł to spoko.Punkt “k”.”spotkania służbowe poza biurem [kawa, herbata], dojazdy na spotkania z PZD”.A czy nie można dać czegoś od siebie lub wliczając w koszty piastowanego płatnego ! Stanowiska?.

  Odpowiedz
  1. Zarząd

   Od 2019 r nie pobieramy żadnych pensji ,czy dodatków za pełnienie funkcji (poza drobnymi dla skarbnika , ale to zastaliśmy i tak było od x lat). Poprzedni Zarząd tez nie brał poza skarbnikiem pensji. Raz w roku przyznawali sobie nagrody, oraz zlecali sami sobie różne prace, np. uprzątanie terenu wokół kontenerów na śmieci, albo koszenie trawy, zbieranie opłat w biurze, lub rozliczali faktury za prywatne numery telefoniczne (notabene mogli używać tych numerów do celów służbowych).
   Moglibyśmy dostawać stałe uposażenie, czemu nie, ale na nic by nie starczało nam środków, np. gdyby każdy dostawał po 300 zł miesięcznie
   ( na rękę to minus podatek do US), to przez rok jedna osoba miałaby 3600 zł brutto . 3,6 tys x liczba członków to wychodzi ok 28,6 tys. Zbieramy 48 tys z czego 7 tys. (0,09 zl z m2) oddajemy do PZD, dla Księgowej to teraz ok 7 tys. rocznie. Spore wydatki idą na pokrywanie różnicy w opłatach za energię a tym co zbieramy od działkowców (ok. 2,5 tys.). Mogłoby się wydawać, że mamy dodatkowe środki jak np. od nowych członków pobieramy wpisowe 350 zł, lecz z tego 280 zł idzie do PZD.
   Reasumując: opłaty ogrodowe są zbyt niskie. Musi wzrosnąć, bo księgowość kosztuje nas nie 4,8 tys. a 7,2 tys. Przydałyby się jeszcze dodatkowe pieniądze. Pisanie o tym, że moglibyśmy coś od siebie dawać, to mogę napisać, że dajemy z siebie bardzo dużo. Może zwykli działkowcy, a nie Zarząd pracujący Pro publico bono, zaczną dawać cokolwiek od Siebie ? Nie umniejszam Pani, która nam pomogła posprzątać biuro, Pana który czyścił rów i nawoził ziemie do wyrównania wjazdu na działki, komisji licznikowej, webmasterowi i panu, który wywiózł jedną stertę gałęzi. Dużo tego nie było, ale za to bardzo dziękujemy. Prosimy resztę o więcej …

   Odpowiedz
 2. LILO

  Czy są na to wystawione paragony?
  Kawa itd. poza działkami nie powinna być płacona przez działkowców. Można się spotkać na działce.
  Lekka przesada!!!! Kiedy będę mogła spojrzeć na paragony.Dziekuje.

  Odpowiedz
 3. LILO

  Czy są na to wystawione paragony?
  Kawa itd. poza działkami nie powinna być płacona przez działkowców. Można się spotkać na działce.
  Lekka przesada!!!! Kiedy będę mogła spojrzeć na paragony.Dziekuje.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.