PILNE !!! Zmiana stawki za energię z 0,85 zł na 1,40 zł

przez | 9 sierpnia, 2023

W związku z podniesieniem od lutego 2023r. opłat za energię przez PGE, podjęto decyzję o ustaleniu nowej opłaty za 1 kWh liczonej od stycznia 2023r. w wysokości 1,40 zł.

PGE bez poinformowania nas, nie uwzględniło naszego wniosku, który miał sprawić, że droższa energia miała być liczona nie po przekroczeniu 2600 kWh liczonego dla całego ROD, w bieżącym roku kalendarzowym (przekroczenie nastąpiło w lutym 2023r.), ale by PGE liczyło limit dopiero po przekroczeniu 250 kWh od każdej działki podłączonej do energii. Czyli po uwzględnieniu wniosku droższy prąd mielibyśmy liczony po przekroczeniu dopiero ok. 55000 kWh w danym roku.

Tymczasem np. w sierpniu faktura z PGE wyniosła 7890 zł brutto, lipcu 6600 zł brutto, a w czerwcu 4959 zł brutto.

Bardzo szybko mogą się nam skończyć środki na koncie ogrodu, jeśli w czwartki czy wpłatą na koto nie uregulują Państwo opłat za energię elektryczną, zużytą od stycznia 2023r.

Stan liczników znajduje się pod zakładką https://rod-zagaje.pl/stany-licznikow/


24 komentarze do „PILNE !!! Zmiana stawki za energię z 0,85 zł na 1,40 zł

 1. Działkowiec12

  Nie wszyscy są emerytami. Nie wszyscy dadzą się w balona zrobić. Brednie. Jak PGE nie uznało wniosku?! Ktoś tu czegoś nie dopilnował albo próbuje zarobić na tym.

  Odpowiedz
   1. Działkowiec12

    Jeżeli nie zostało dopilnowane pismo do PGE bądź w ogóle nie zostało złożone to nie mamy o czym rozmawiać.

    Odpowiedz
 2. Dzialkowiec

  na podstawie czego w kwietniu podniesiono na 0.85 tzn mieliście faktury czy tylko czyjeś widzimisie chyba nie było kilku podwyżek w roku a może wcześniej ktoś nie umiał policzyć tzn kwota na fakturze podzielona przez ilość kw

  Odpowiedz
  1. rod_zagaje Autor wpisu

   Na podstawie prognoz, że PGE obniży dla nas stawki. W lutym faktura była już wyższa ale cały czas liczyliśmy na obniżkę. Gdyby tak się stało płacilibyśmy 0,85 zł. Miało być taniej, jest drożej. Rozliczamy się z wami raz na 0,5 roku, więc nie jesteśmy w stanie każdego miesiąca spisywać liczniki i rozliczać każdą fakturę osobno. Ceny są teraz bardzo niestabilnie, a było przez 8 lat 0,65 zł. Proszę nie lamentować i nie bić piany, bo nie ma o co i proszę nie obwiniać Zarządu o ceny energii, tylko płacić bo trzeba będzie wyłączyć prąd. A jeśli komuś nie odpowiada, niech zawrze indywidualnie umowę z PGE. Czy wszyscy którzy tak chętnie rzucają oskarżeniami są na bieżąco z płatnościami ? Nikt nawet nie podpisze się swoim imieniem i nazwiskiem. Być może Wy nie jesteście naszymi działkowcami, więc proszę tutaj nie komentować naszych spraw.

   Odpowiedz
   1. Robert

    To nie o lament tu chodzi tylko o to ze nie zostało dopilnowane żeby działkowcy mieli limit do 250 kWh na 2023 r. W starej cenie, pytanie jest takie czy został złożony odpowiedni wniosek do PGE w terminie do 30 czerwca 2023, a jeśli tak to trzeba się dowiedzieć w PGE jakie są jego losy i dlaczego naliczają nam wyższe stawki oraz kiedy zwrócą nam nadpłatę po skorygowaniu faktur. Musi to zrobić osoba do tego uprawniona do umowy z PGE. I tyle, był złożony wniosek czy nie ?

    Odpowiedz
    1. rod_zagaje Autor wpisu

     Wniosek był złożony w terminie (3-4 tygodnie przed terminem). Wiem, że złożyliśmy reklamacje kilka tygodni temu. Najpierw dzwoniono do PGE, pisano. Rejestrowano nowe sprawy, których nikt nie podejmował. Podobno próbowali się kontaktować z nami telefonicznie (raczej to jest kłamstwo). W końcu 3 tygodnie temu pojechał do nich prezes ze wszystkimi pieczątkami. Mają nam odpowiedzieć na potrójną reklamację jak najszybciej, na e-mail oraz listownie. Na e-mail do tej pory nic nie otrzymaliśmy. To tyle co wiem na ten temat.

     Odpowiedz
 3. Dzialkowiec

  5936 kw x 1.40 równa się 8310.40 a faktura na kwotę 7890.54 coś tu nie gra czy na wszystkim tak oszukujecie

  Odpowiedz
  1. Działkowiec

   Kto oszukuję Zarząd ? czy działkowcy którzy zalegają z opłatami. Kto ma regulować ceny energii z głównego licznika? Zarząd bo pytałem a pan ile miał zaległości za energię…? Faktury widniały ponad 7700 i 7040. A jednak udało się pozyskać mniejsze koszta… Zapytałem p. Skarbnik będzie korekta za prąd. A komentarze to nic tylko jakby ktoś okradł ogród… Tak PGE..

   Odpowiedz
 4. Robert

  Coś tu nie jest w porządku. Limit na działkę jest 250 kWh na 2023 rok po cenie z 2022r. Dlatego tez działkowcy którzy nie przekraczają tego limitu płaca po starej cenie. Dopiero po przekroczeniu jest nowa stawka i ci działkowcy co przekroczą to od nadwyżki ponad 250 kWh płaca wyższa stawkę ,

  Odpowiedz
 5. Dzialkowiec

  wrogiem zarządu jest każdy kto zwróci uwagę że coś jest nie tak ale z tym światłem jest coś nie tak nadal nie rozumiem na jakiej podstawie jest ustalona cena jeżeli każdy dzialkowiec który zuzyje 250 kw w roku powinien mieć cenę taka jak w zeszłym roku to w czym problem wiadomo ile kto zużywa rocznie

  Odpowiedz
  1. rod_zagaje Autor wpisu

   Żyjemy w takim świecie, że to co wydaje się, że powinno być, nie jest takie, jakie byśmy chcieli.
   Szkoda czasu na dalsze tłumaczenia, a jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego świat, który nas otacza jest taki, a nie inny, idź na stację PKP w Grodzisku Mazowieckim, wsiądź w pociąg relacji Grodzisk – Warszawa Śródmieście. Jak będziesz miał szczęście to dojedziesz w godzinę tylko, że trwają wieczne remonty, więc pewnie wylądujesz na stacji Warszawa Centralna. Będąc na centralnym wsiądź w tramwaj nr 22 i dojedź do Placu Zawiszy. Później 3 minuty pieszo na ul. Nowogrodzką 84 i tam się zapytaj dlaczego nie wszyscy mają cenę taką jak w zeszłym roku ? Powiedz, że te spółki są zarządzane przez Skarb Państwa i czemu mówią jedno, a Ty widzisz, że jest zupełnie inaczej.

   Odpowiedz
   1. Działkowiec

    Gdyby działkowcy zasięgnęli opinie w Zarządzie tak jak ja to zrobiłem. Nie było by zatruwaniem wiadomości na forum. Rozmawiałem z prezesem ROD Zagaje i wiem że po wielu staraniach i wizytach w PGE . Wniosek o tańszy prąd został uwzględniony i wrześniowa faktura jest z korektą. Zagrabione pieniądze przez PGE na wniosek prezesa zostały zwrócone na konto ROD. Wnioskodawca po rozmowie z Zarządem był prezes. Dzięki podjętych czynności związanych z tańszą energią i automatycznie zwiększenie energii od 1.10.2023r 2600 na 3600 kWh. Więc komentarze bezzasadne są formą pomówień i oczerniania Zarządu. Mam 23 lata działkę i zawsze lubię mieć kontakt z Zarządem zasięgnąć informacji a te komentarze to tylko forma niegrzeczna bez argumentów. Będzie zmiana za kWh 140 na mniejszą po walce z PGE..

    Odpowiedz
    1. Robert

     O czym tu mowa limit powinien być po 250 kWh na każdą działkę ten przytoczony tu dotyczy gospodarstwa domowego, dalej co jest nie tak z wyjaśnieniem wniosku,

     Odpowiedz
  2. Działkowiec

   Nie 250 a 2600kw rocznie a od 1.10.2023 3600 automatycznie uwzględniając wniosek.. Pański argumen jest bezzasadny taką mam info od Zarządu..

   Odpowiedz
 6. Dzialkowiec

  co to ma wspólnego z cena za kw sytuacja w kraju jest taka a nie inna rząd robi nas w trąbę

  Odpowiedz
 7. Działkowiec

  W komentarzach i nieświadomości w naliczaniu za prąd. PGE popełniło błąd nie odniosło się do wniosku który jak słyszałem był złożony w terminie do 15 06. 2023r. Pytałem się Zarządu jak to wygląda. Wnioskodawca o tańszy prąd
  był prezes ROD Zagaje. . Po otrzymaniu faktur nadal była wysoka cena za kWh. Więc złożyli wyjaśnienie tzw zgłoszenie 2 ponaglenia i reklamacja. Oprócz tego 2 wizyty w PGE. We wrześniu uwzględniono wniosek i wszystkie zgłoszenia …. 2600kwh do 3600 kwh od 1.10. 2023 limit został zwiększony…automatycznie…. PGE zagrabilio. ogrodowi 12.500 zł więcej niż powinni. Po rozmowie z prezesem i na wniosek do PGE w październiku zwrócono nadpłacone zagarnięte powyższe pieniądze wróciły na konto ROD. Zagaje.. Wrześniowa faktura jest po korekcie. Po nowym roku również będzie zmniejszony pobór kWh że 140 na mniejszą…. Trzeba zrozumieć i porozmawiać z Zarządem tak jak ja. a nie klepać na forum bzdury. Nikt tych pieniędzy nie zagarnął tylko PGE. wróciły i są na koncie ROD. . A nadmieniając niech ci co bzdury piszą niech się przyznają jakie mają zaległości nie tylko w opłatach ogrodowych a nawet za prąd.. Łączna kwota zaległości na dzień prezes mi oznajmił to 34.333zl… Więc uderzcie się w piersi…..

  Odpowiedz
  1. Dzialbokwiec

   Ciekawi mnie jak zarząd podejdzie do rozliczeń,bo jeśli na zasadzie 250 kw na działkę ,a po wyżej tego zużycia będzie naliczana większą stawka to może zrobić się ogromny problem w postaci sprzedaży produ.Jasam zużywam więcej niż Ew limit ale co najmniej 6 moich najbliższych sąsiadów ma znikome zużycie prądu.Limit wyliczany jest na podstawie faktury z PGE.Wiec jeśli jako cały rod(główny licznik),nie przekroczymy limitu to pad jest tańszy.Natomiast Jeśli zarząd pobierze więcej za prąd niż faktura i nie zostanie przekroczony limit . To nie stety będzie to sprzedaż prądu.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *